Co to jest hosting?


Hosting to techniczny proces udostępniania miejsca w sieci komputerowej, w którym inni użytkownicy mogą przechowywać swoje informacje. Nazywany jest również hostingiem serwerów lub hostingiem. Hosty zapewniają fizyczne lokalizacje i połączenia internetowe dla użytkowników Internetu. Dostawcy usług internetowych (ISP) są często uważani za hosty, ponieważ zapewniają połączenia internetowe użytkownikom końcowym. Firmy często chętnie udostępniają strony internetowe za darmo, w zamian za promocję i zysk w Internecie. Darowizny rzeczowe, takie jak komputery i dostęp do Internetu, są powszechnymi formami rekompensaty dla gospodarzy.

Gospodarze zapewniają użytkownikom Internetu fizyczne lokalizacje i łącza internetowe. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do Internetu za pośrednictwem przeglądarki internetowej, która do działania wymaga przeglądarki internetowej. Przeglądarki internetowe służą również do uzyskiwania dostępu do aplikacji internetowych, takich jak witryny mediów społecznościowych, usługi poczty e-mail i gry online. Aplikacje działają w przeglądarkach internetowych, które działają na komputerach, z których użytkownicy łączą się z Internetem za pośrednictwem tzw. hostów lub hostów. Użytkownicy łączą się z aplikacją lub witryną internetową za pośrednictwem serwera hosta za pomocą aplikacji zwanej aplikacją lub oprogramowaniem na swoim urządzeniu lub komputerze zwanym systemem operacyjnym na ich urządzeniu. Twórcy aplikacji hostują swoje aplikacje na serwerze hosta podczas tworzenia nowych aplikacji. Hosty mogą być podłączone do tej samej sieci co urządzenia użytkownika końcowego za pomocą połączenia bezpośredniego lub w innej lokalizacji za pomocą VPN (wirtualnej sieci prywatnej). 

Dostawcy usług internetowych (ISP) są często uważani za hostów, ponieważ zapewniają połączenia internetowe użytkownikom końcowym. Większość konsumentów ma co najmniej dwóch dostawców usług internetowych — jednego, który zapewnia szerokopasmowy dostęp do Internetu, a drugiego, który świadczy usługi telefoniczne za pośrednictwem linii stacjonarnych lub telefonów komórkowych. Firmy często chętnie hostują strony internetowe za darmo, w zamian za promocję w Internecie i zyski. Przykładem może być sytuacja, w której właściciele firm wybierają bezpłatne usługi hostingowe zamiast płatnych opcji od firm hostingowych ze względu na korzyści związane z redukcją kosztów, takie jak bezpłatna rejestracja nazwy domeny i konta e-mail u dostawców marketingu e-mailowego, takich jak Mailchimp lub Salesforce Marketing Cloud (SMC). Darowizny rzeczowe, takie jak komputery i dostęp do Internetu, są powszechnymi formami rekompensaty dla gospodarzy. Firmy mogą wybrać, który rodzaj wynagrodzenia najlepiej odpowiada ich potrzebom, ponieważ w branży nie istnieje standaryzacja, jeśli chodzi o to, jaka forma wynagrodzenia jest akceptowalna z biznesowego punktu widzenia. 

Hosting jest niezbędny, aby umożliwić wszystkim dostęp do informacji z całego świata; jednak istnieje niewielki nadzór nad tym, w jaki sposób firmy wybierają formę wynagrodzenia, gdy decydują się na hostowanie witryn internetowych za darmo lub po obniżonej cenie w porównaniu z płatnymi opcjami oferowanymi przez firmy hostingowe .


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *